Monese to działająca od 2013 roku działająca głównie na rynku UK firma umożliwiająca darmowe transfery pieniężne oraz zakładanie kont bankowych dla imigrantów na wyspach.

Od niedawna Monese uruchomiło jeden z najciekawszych programów polecających na rynku w którym każdy może zarobić duże pieniądze.

Słowem wstępu o aplikacji Monese
(możesz także przejść niżej bezpośrednio do instrukcji „Jak zarobić – krok po kroku”).

Monese to w 100% mobilny, wielokrotnie nagradzany dostawca rachunku bieżącego. Dzięki Monese możesz otrzymywać wynagrodzenie bezpośrednio na rachunek wskazany w aplikacji, robić zakupy online, w sklepie i wypłacać gotówkę z bankomantów. W Monese otrzymasz w pełni funkcjonalny numer konta w funtach z  kodem bankowym, zbliżeniową kartę debetową MasterCard oraz dostęp do szybkiej obsługi klienta. Możliwe jest także otworzenie rachunku rozliczeniowego prowadzonego w euro.

Monese nie wydaje kroci na drogie reklamy, zamiast tego oferując nam program poleceń, w którym możemy naprawdę dużo zarobić, promując ten bardzo przydatny startup. Oczywiście możecie poprzestać na używaniu aplikacji zaraz po otrzymaniu premii. Korzystając z kodu polecającego nie tylko zarobimy ale także na Monese nic nie wydamy (jeżeli nie będziemy chcieli skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez Monese).

Warto ją jednak rozpatrzyć również pod kątem wygodnego narzędzia podczas zakupów międzynarodowych, zarówno podczas zagranicznych pobytów, jak i transakcji internetowych. Na konto w Monese możecie również przyjmować wpłaty środków w obcych walutach. Możecie także używać karty do rejestracji na portalach których nie jesteście pewni (dzięki jasnemu balansowi środków nie narażacie się na żadne internetowe oszustwa), a także serwisach streamingowych.

Aplikacja działa od 2013 roku.

Czym jest program Monese ‚zaproś i zarabiaj’?

Otrzymasz £15/15€ (około 75 zł) za każdym razem, gdy ktoś otworzy konto za pomocą Twojego kodu i dokona pierwszej płatności swoją kartą Monese.

Bonus za polecenie wpłynie na Twoje konto w ciągu 48 godzin od momentu, gdy Twój znajomy dokona pierwszej płatności kartą.

Twój znajomy otrzyma na swoje nowe konto prezent powitalny w postaci 15£/15€ , a także kartę debetową Monese za darmo.

Jak odebrać bonus za rejestrację?
(link i kod na 15GBP w opisie poniżej)

Czas: 15 minut
Wymagania:
ukończony 18 rok życia i smartfon
Wynagrodzenie: 75 zł i dodatkowe 75 zł za każdego poleconego

Kod polecający uprawniający do odbioru 75 zł to: NICOD083 możesz skorzystać także z bezpośredniego linku do pobrania aplikacji (polecamy tę metodę, jest szybsza i bezpieczniejsza) poniżej. Pamiętaj – żeby odebrać 75 zł musisz użyć kodu lub linku.


 • Aby odebrać pierwszy bonus musisz zostać zaproszony przez obecnego użytkownika Monese który dokonał już weryfikacji konta. W tym celu polecamy użycie działającego i naszego kodu (słownie: NICOD zero osiem trzy) polecającego: NICOD083 lub kliknięcie w ten link (zostaniesz poproszony o podanie numeru telefonu, wybierz kierunkowy dla Polski +48 i wprowadź numer. Otrzymasz link SMSem: https://monese.app.link/eCUuaAayQW?invite=NIKOD083.
 • Jeżeli wolisz wpisać samemu kod wyszukaj w sklepie z aplikacjami Play lub Appstore aplikację – Monese.
Pobierz, zainstaluj i otwórz Monese.
 • Po otwarciu aplikacji zobaczysz ekran logowania lub rejestracji, kliknij przycisk „Otwórz darmowe konto”
Kliknij „Otwórz darmowe konto”
 • Wprowadź swój aktualny adres e-mail, kraj w którym mieszkasz (domyślnie będzie ustawiona Polska). Upewnij się, że w polu „Kod zaproszeniowy” znajduje się kod „NICOD083” czyli N I C O D zero osiem trzy.   W przyszłości gdy będziesz zapraszał swoich znajomych pamiętaj aby uświadomić ich iż wpisanie tego kodu jest kluczowe. Bez polecenia nie będą mogli zamówić darmowej karty ani nie zakwalifikują się do programu premiowego. Support nie jest w stanie wprowadzić kodu w późniejszym momencie, możemy go dodać tylko przy rejestracji.  🚨
Pamiętaj żeby sprawdzić czy wpisany kod jest poprawny: „NICOD083” czyli N I C O D zero osiem trzy – pisane razem. Wpisanie kodu później lub jego edycja nie będzie możliwa.
 • Kliknij „Rozpocznij”.
 • Zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu wymaganego do logowania w aplikacji, zapamiętaj go.
 • Podaj kod kraju (+48 dla Polski) i numer telefonu, a następnie zweryfikuj swój numer telefonu.
 • Wybierz rodzaj waluty w którym będzie Twoje konto bankowe (zalecamy funty gdyż jak wiadomo są warte więcej niż euro ale jeżeli planujesz korzystać z Monese głównie podczas wyjazdów w obszarze Unii polecamy Euro – zgodnie z Twoim wyborem później otrzymasz 15GBP lub 15 EUR.
 • Po uzupełnieniu danych osobowych, Monese będzie chciało potwierdzić waszą tożsamość. Monese nadzorowane jest przez brytyjskiego regulatora, zatem weryfikacja tożsamości jest naturalnym procesem. W tym celu zostaniecie poproszeni o zdjęcie paszportu lub dwóch innych dokumentów, na przykład dowodu osobistego, książeczki wojskowej, czy prawa jazdy.
 • Po kilku minutach od weryfikacji automatycznej lub wideorozmowy, wasze konto jest już aktywne.
 • Zamów darmową kartę Monese i potwierdź adres dostawy (pamiętaj żeby wybrać darmową opcję „STARTER” dostępną tylko po rejestracji przy użyciu kodu lub linku. Będziecie mieli wtedy pewność, że za Waszą kartę ani wysyłkę nie zapłacicie nic).
 • Doładuj kartę wymaganymi minimalnymi środkami tak aby spełnić warunki promocji.

Głównym warunkiem otrzymania bonusu w postaci 75 zł w promocji jest wykonanie 1 płatności kartą na dowolną kwotę. Oznacza to tyle, że konto należy doładować minimalną kwotą która pozwoli Wam na zakup czegoś w sklepie np. wody lub bułki.

W związku z tym, aby wykonać płatność, najpierw należy doładować konto Monese na jeden z kilku sposobów. Dla nas (Polaków) najprostsze i najtańsze są dwa z nich. Pierwszy to przelew międzynarodowy, który zostanie zaksięgowany w ciągu 1 dnia roboczego. Numer swojego konta znajdziecie w aplikacji po kliknięciu w Wpłać środki, a następnie Przelew międzynarodowy.

Rachunek możecie doładować wykonując przelew:

 • z waszego konta walutowego w polskim banku,
 • za darmo i bez przewalutowania przelewem z aplikacji Revolut.

Możecie także doładować rachunek bezpośrednio używając karty bankowej wydanej przez inny bank np. Pekao, PKO, Santander ING itd.

 • Karta powinna dotrzeć do Was w kopercie z UK w ciągu 3-4 dni roboczych (u mnie było to po dwóch dniach, u mojej dziewczyny po trzech dniach). Otwieramy list, wyjmujemy kartę i aktywujemy ją w aplikacji.
 • Jeżeli wszystkie kroki zostały wykonane poprawnie na Twoim koncie powinna być już widoczna kwota doładowana np. 1GBP.
 • Idziemy do Żabki, Fresha lub innego najbliższego sklepu, kupujemy wodę.
 • To wszystko – na Twoim koncie w ciągu 48 godzin znajdzie się 15GBP lub 15EUR.
 • Wypłacamy środki i cieszymy się gotówką lub polecamy naszym znajomym i mnożymy kapitał. Gotówkę możecie wypłacić w dowolnym momencie.

Jak wypłacić środki z Monese

są trzy sposoby – przelewem na swoje konto, przy użyciu karty prosto z bankomatu lub bezpośrednio płacąc Monese za zakupy.

Możecie to zrobić wypłacając gotówkę z bankomatu lub po prostu płacąc kartą Monese w sklepach. Na terenie Polski nie będzie to jednak najbardziej efektywny sposób ze względu na koszty przewalutowania, o czym szczegółowo piszę w kolejnym akapicie.

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie darmowego przelewu za pośrednictwem aplikacji. Najciekawszą opcją wydaje się być wysłanie przelewu na konto “funtowe” lub “eurowe” w aplikacji Revolut.
Następnie środki przewalutujecie po kursie międzybankowym i będziecie mogli je za darmo wypłacić z bankomatu, przelać na konto w banku lub po prostu wydać w sklepach. Aby przejść do działania, otwórzcie aplikację Revolut i wybierzcie konto w Funtach szterlingach. Jeśli takowego jeszcze nie posiadacie, otworzycie je jednym kliknięciem. Po wejściu w szczegóły konta znajdziecie jego 8-cyfrowy numer oraz 6-cyfrowy kod (tak zwany Sort code).

Teraz odpalcie aplikację Monese i na dole wybierzcie opcję Zapłać. Dodajcie nowego odbiorcę, wybierzcie walutę GBP oraz wpiszcie numer konta Revolut wraz z kodem (oba możecie przekopiować). Następnie jak w każdym innym przelewie wybieracie kwotę oraz tytuł przelewu. Na koniec wystarczy przesunąć w dół kropkę z napisemZapłać i potwierdzić dyspozycję kodem SMS. Środki powinny się znaleźć na waszym koncie w Revolut jeszcze tego samego dnia roboczego, ewentualnie w kolejnym dniu roboczym.


Jak polecać Monese swoim znajomym i zarabiać dodatkową gotówkę?

Polecanie aplikacji możliwe jest zaraz po założeniu konta. Kod polecenia wygenerujecie po zalogowaniu w aplikacji i kliknięciu w rozwijane menu w lewym górnym rogu. Swój kod polecenia znajdziecie w zakładce Zaproś i zarabiaj. Kod polecenia możecie podawać bezpośrednio znajomym lub poprzez wykorzystanie social mediów. W tym celu posłuży Wam przycisk Udostępnij kod. Kod możecie podrzucać znajomym ten artykuł jako instrukcję. Ilość zarejestrowanych uczestników z waszego polecenia możecie śledzić na bieżąco w zakładce Zaproś i zarabiaj.


Czy to naprawdę działa? Czyli dowód wypłat.

Jeżeli wykonacie wszystkie kroki z powyższej instrukcji poprawnie sami zdobędziecie 15GBP lub 15EUR, a za każdego znajomego odbierzecie dodatkowe 15GBP/15EUR. Ja wybrałem opcję EUR ponieważ dużo podróżuje i widzę w Monese zastosowanie. Poniżej moje ostatnie wypłaty.


Jeżeli macie jakiekolwiek pytania wysyłajcie je bezpośrednio na nasz Facebook, Instagram – @DoktorHajs lub piszcie w komentarzach.

3 comments

 1. Po jakim czasie bonus pojawi się na moim koncie?Dokonałam zakupu zgodnie z instruckją

 2. Po zaksięgowaniu środków z konta Monese, zwykle trwa to około 3-4 godzin. Jeżeli płaciłaś wieczorem środki pojawią się rano około godziny 8:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*